CSR

Założenia, które przyświecają koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w strategię Grupy ROBYG. Budownictwo mieszkaniowe to wyjątkowy obszar działalności gospodarczej – a jego wpływ na społeczeństwo jest ogromny. Nowopowstałe budynki zmieniają oblicze całych dzielnic, dlatego ROBYG uważa, że realizacja inwestycji to coś więcej niż tylko wzniesienie budynku. Nowe osiedle to element większego organizmu, jakim jest miasto – dlatego projekt musi być idealnie wkomponowany w otaczającą go przestrzeń. Kompetentny deweloper – taki jak Grupa ROBYG – rozpoczyna planowanie nowej inwestycji właśnie od analizy jej wpływu na bezpośrednie otoczenie, dzielnicę i samo miasto.

Dla ROBYG CSR to coś więcej niż tylko odpowiedzialność za działalność firmy – to szansa na budowę lepszej przyszłości. Słowo „budowa” jest tutaj kluczowe – firma koncentruje operacje w ramach CSR przede wszystkim w obszarze, w którym posiada wiedzę i doświadczenie, co w efekcie przekłada się na największe korzyści dla społeczeństwa. Dlatego filarem aktywności Grupy jest nieodpłatna realizacja projektów infrastrukturalnych na rzecz dzielnic i miasta – za przykład posłużyć może Park Odolany na warszawskiej Woli.

Równolegle ROBYG angażuje się w działalność na rzecz integracji lokalnych społeczności – firma obejmuje patronatem, sponsoruje czy też organizuje różne wydarzenia kulturalne i sportowe.

Główne obszary działalności CSR Grupy ROBYG i ich wybrane przykłady:

Projekty infrastrukturalne

Lupa

Nasadzenia drzew z okazji Dnia Ziemi w Gdańsku

Z okazji Dnia Ziemi firma ROBYG, w porozumieniu z Urzędem Miasta Gdańska, zorganizowała nasadzenia zastępcze drzew wokół gdańskiego osiedla Słoneczna Morena. Wzdłuż ulicy Hausbrandta przybyło 14 jarzębów szwedzkich, a wzdłuż ulicy Lema deweloper nasadził 4 lipy drobnolistne.

Lupa

PARK ODOLANY W WARSZAWIE 

Parki w mieście to miejsca relaksu, wypoczynku oraz aktywnego spędzania czasu. Są niezbędne do utrzymania równowagi między naturą a działalnością człowieka – stanowią zieloną enklawę pośród miejskiego krajobrazu. Grupa ROBYG, która specjalizuje się w operowaniu pośród architektury miejskiej, doskonale wie, że kluczowym elementem każdej inwestycji jest właśnie sąsiedztwo parków.

Lupa
Oddanie do użytku Parku Odolany w Warszawie to wkład ROBYG w rewitalizację dzielnicy Wola. W centralnej części parku znajduje się duży plac zabaw dla dzieci, a do dyspozycji najmłodszych oddane zostało linarium, piaskownica oraz zestaw zabawowy składający się m.in. z drabinek i zjeżdżalni. Niewątpliwą atrakcją jest także kwiecisty labirynt wykonany z niskiego, 30-centymetrowego, formowanego żywopłotu z tawuły japońskiej.
Lupa

SIŁOWNIE PLENEROWE NA BEMOWIE, MOKOTOWIE I W WILANOWIE

Siłownie plenerowe to coraz popularniejszy element infrastruktury miejskiej. Jest on dodatkowym bodźcem do aktywności ruchowej, a także miejscem spotkań i budowania oraz zacieśniania więzi przez okolicznych mieszkańców. Tworząc w pełni funkcjonalną przestrzeń miejską planujemy także takie elementy na naszych osiedlach.

Lupa

ZESPÓŁ FONTANN W WILANOWIE 

Każda dzielnica jest postrzegana przez pryzmat charakterystycznych miejsc na jej terenie. Są one naturalnym miejscem zawiązywania się lokalnych znajomości oraz spędzania wolnego czasu przez rodziny z dziećmi. Obecność tego typu obszarów w sąsiedztwie jest bardzo ważna, dlatego ROBYG zbudował na terenie Wilanowa zespół dwóch podświetlanych fontann, które – szczególnie wieczorem – podkreślają klimatyczny charakter dzielnicy oraz tworzą naturalne miejsce spotkań. Wielokolorowe fontanny zdobyły serca okolicznych mieszkańców i stały się wizytówką tej części Wilanowa.

Wspieramy sport i rekreację 

regaty Lupa

2. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok – wspólnie dla SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych

2. Bieg Czas Na Wzrok to wyjątkowe wydarzenie o charakterze rodzinnym i sportowym, ale przede wszystkim – charytatywnym. Dzięki wsparciu Partnerów i Sponsorów, wsparcie otrzymują SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych. Hasło przyświecające tej edycji, które jest zarazem kontynuacją głównej myśli kampanii Czas Na Wzrok 40+, to #BezOgraniczen – każdy może pobiec, niezależnie od wieku, płci czy kondycji fizycznej. Każdy uczestnik bowiem to jedna para okularów korekcyjnych, którą Organizator przekaże potrzebującym dzieciom. 2. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok miał miejsce w miasteczku Wilanów. Wydarzeniu towarzyszyły atrakcje rodzinne – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zainteresowani mogli poddać się również przesiewowemu badaniu wzroku. Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę relaksu z animacjami dla dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem 2. Rodzinnego Biegu Czas Na Wzrok jest Grupa Essilor – lider w produkcji rozwiązań korygujących wzrok. Grupa ROBYG aktywnie wspierała akcję.
 
regaty Lupa

Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła

ROBYG z pasją kibicował uczestnikom drugiej edycji Regat o Puchar Dzielnicy Wisła. Żagle jachtów różnych klas na Wiśle połączone z piknikiem żeglarskim na bulwarze Wiślanym – Regaty przerodziły się w całoroczną inicjatywę popularyzującą żeglarstwo. Na warszawskim bulwarze im Jana Karskiego na wysokości parku fontann gości miasteczko żeglarskie z atrakcjami i animacjami.
 
logo Lupa

Święto Kobiecego Rugby w Warszawie

Grupa ROBYG regularnie angażuje się w projekty scalające lokalną społeczność i promujące kulturę oraz sport. Po raz kolejny Grupa zaangażowała się w lokalne wydarzenie – 21 kwietnia 2018 roku odbyło się w Warszawie wielkie święto kobiecego rugby w odmianie olimpijskiej. Na boisku Skry przy ul. Wawelskiej 5 zmierzyło się, w ramach V turnieju z serii Mistrzostw Polski, 12 zespołów z całej Polski. Organizatorem turnieju była kobieca drużyna Legii Warszawa. To dla nas ważne, że dzięki m.in. naszemu wsparciu, podczas wydarzenia, można było po raz kolejny gościć najlepsze drużyny z całej Polski. ROBYG był Sponsorem Głównym Turnieju, z którym sekcja żeńska rugbistek rozpoczęła współpracę już dwa lata temu. Dzięki takim inicjatywom, nie tylko mieszkańcy stolicy mogą wypocząć przy nietuzinkowej rozrywce, ale co ważniejsze jednocześnie promowany jest aktywny styl życia.
 
Lupa

III EDYCJA BIEGU NIEDŹWIADKA – 2016

Usus Biega to ważna inicjatywa, która promuje aktywne spędzanie czasu. Jest także bardzo dobrym przykładem, w jaki sposób wspólny wysiłek fizyczny przyczynia się do budowania i integracji lokalnej społeczności. Grupa ROBYG regularnie angażuje się w tego typu przedsięwzięcia, dlatego w ramach jednej z edycji wydarzenia spółka została sponsorem części przeznaczonej dla najmłodszych uczestników – Biegu Niedźwiadka. III jego odsłona miała także na celu upamiętnienie rocznicy wydarzeń Czerwca ’76. Pomoc w organizacji biegu to dla ROBYG możliwość zapewnienia najmłodszym zarówno doskonałej zabawy i sportowej rywalizacji, jak i chwili refleksji nad historią.

 

Lupa

Zakup defibrylatora AED dla OSiR Bemowo w ramach akcji „Bemowo – nadaje rytm Warszawie” – 2017

ROBYG związany jest z Bemowem od wielu lat – Grupa prowadzi tu inwestycje – dlatego firma aktywnie wspiera inicjatywy służące poprawie jakości życia wszystkich mieszkańców. Jednym z takich projektów jest „Bemowo – nadaje rytm Warszawie” – program zorganizowany przez Urząd Dzielnicy, w ramach którego w wybranych miejscach publicznych na terenie tej części stolicy montowane są łatwe w użyciu, automatyczne defibrylatory AED. Grupa ROBYG także wzięła udział w akcji i ufundowała to pomocne urządzenie. Defibrylator trafił do miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie będzie dostępny w nagłych przypadkach zagrożenia życia.

 

Wydarzenia kulturalne

Festiwal Lupa

Serce dla Powstańca

150 świątecznych paczek dla Powstańców Warszawskich – 17 grudnia 2019 roku odbyło się uroczyste przekazanie 150 świątecznych prezentów członkom Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich Nowolipie 22 oraz Związkowi Powstańców Warszawskich. Akcja zatytułowana „Serce dla Powstańców” została zrealizowana wspólnie z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz firmami deweloperskimi będącymi Członkami Polskiego Związku Firm Deweloperskich, m.in. Grupą ROBYG.

Festiwal Lupa

Festiwal Mozartowski Mozartiana

Grupa ROBYG wspiera Polski Chór Kameralny „Schola Cantorum Gedanensis”. Gdańskie święto muzyki Mozarta to zawsze duża dawka muzyki klasycznej, jazzu i folku. 7 festiwalowych dni, około 200 artystów, 12 koncertów, tradycyjnie w pięknej scenerii Parku Oliwskiego, Katedry Oliwskiej i Domu Uphagena. XIV Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana trwał od 18 do 24 sierpnia 2019 roku.”

Fundacja Lupa

Fundacja Gdański Festiwal Muzyczny

Grupa ROBYG została mecenasem Festiwalu, który co roku gromadzi wybitnych artystów klasycznych m.in. z Francji, Hiszpanii, Holandii, Bydgoszczy i oczywiście Gdańska. Festiwal jest organizowany przez Polską Filharmonię Bałtycką i Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. Solistą koncertu inauguracyjnego był znakomity pianista niemiecki, nominowany do nagrody Grammy i zdobywca nagrody Gramophone – Joseph Moog. Artysta zagrał z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Orkiestra pod dyrekcją Pawła Przytockiego wykonała m. in. Uwerturę Es-dur op. 115 Ignacego Jana Paderewskiego. W filharmonii miał miejsce si kameralny „Koncert polski”, podczas którego prezentowano utwory Andrzeja Panufnika i Ludomira Różyckiego. Na szczególną uwagę zasłużył też występ Gidon Kremer TRIO, które zaprezentowało dzieła Mieczysława Wajnberga. Finałowy koncert odbył się z udziałem Rafała Blechacza, który wystąpił także w duecie z koreańską skrzypaczką Bomsori Kim. W programie koncertu znalazła się Sonata d-moll na skrzypce i fortepian op. 9 Karola Szymanowskiego. Dzień wcześniej solistą koncertu symfonicznego z udziałem Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej był światowej sławy pianista z Finlandii – Juho Pohjonen.”

Logo Lupa

Fundacja im. Danuty Szaflarskiej

Grupa ROBYG była jednym z donatorów spektaklu teatralnego WOYZECK – opartego na motywach dramatu Georga Büchnera, XIX-wiecznego niemieckiego rewolucjonisty, pisarza i przyrodnika. 
Grzegorz Jaremko z tego rewolucyjnego tekstu wydobywa temat kształtowania się męskiej tożsamości. W jego interpretacji mężczyźni otaczający głównego bohatera to kumple z podwórka, garażowy band. Dramatyczny konflikt nie polega na zderzeniu klas społecznych, ale na konfrontacji różnych sposobów kształtowania, testowania i wyrażania swojej męskości. „Woyzeck” Jaremki to niezwykle autentyczny spektakl. Terapeutyczna perspektywa dla młodzieży, nostalgiczny powrót do młodości dla starszych. Walka z samym sobą, cieniem, który nie ma jeszcze ukształtowanej formy.”

Logo Lupa

Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA – wsparcie 11. Edycji Ery Schaeffera

Zaangażowanie ROBYG w kulturę to także współpraca z Fundacją, która działa od sierpnia 2001 roku. Jej celem jest wspieranie kultury polskiej oraz promocja inicjatyw artystycznych. Zgodnie ze statutem fundacja promuje chęć obcowania z kulturą w możliwie najszerszym tego słowa znaczeniu. Od początku swojego istnienia znaczna część naszych działań koncentruje się na promocji twórczości muzycznej, dramaturgicznej i graficznej Bogusława Schaeffera, artysty nazywanego Leonardem da Vinci XXI wieku. 11. edycja Ery Schaeffera połączona była z obchodami 90-tych urodzin Bogusława Schaeffera, który odszedł 01.07.2019 roku.

Logo Lupa

Fundacja na Rzecz Zapobiegania Narkomanii MARATON

Grupa ROBYG pomaga organizować zgrupowania socjoterapeutyczne we współpracy z Fundacją, która działa na rzecz upowszechnienia wiedzy praktycznej i teoretycznej w zakresie uzależnienia od środków zmieniających świadomość. Prowadzi czynną profilaktykę wśród dzieci i młodzieży promującą zdrowy styl życia – przez imprezy środowiskowe w terenie, świetlice środowiskowe, prowadzenie placówek i programów w zakresie resocjalizacji i rehabilitacji dla osób, które maja lub miały kontakt z narkotykami. Fundacja zapewnia także pomoc psychologiczną, psychoterapeutyczną, psychoprofilaktyczną, prawną i socjalną na rzecz środowiska oraz grup, które borykają się z problemami natury osobistej /społecznej. Działa na terenie całego kraju – współpracując z wieloma podmiotami i instytucjami środowisk lokalnych: gminnych /powiatowych /miejskich – dzielnicowych.

Logo Lupa

Instytut Tertio Millennio – Projekt Dar na stulecie

Grupa ROBYG zaangażowała się we wsparcie Instytutu, założonego w odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II z listu Tertio Millennio Adveniente. Stanowi on miejsce spotkań i dyskusji między przedstawicielami różnych środowisk nad zagadnieniami społecznymi, politycznymi, kulturalnymi i religijnymi. Do jego celów należą także inspirowanie i prowadzenie prac naukowych w zakresie nauczania Jana Pawła II oraz kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego opartego na wartościach, m.in. poprzez pracę formacyjną z młodymi ludźmi. Instytut stara się realizować te cele m.in. poprzez organizację corocznych seminariów dla młodych ludzi, bezpłatne udostępnianie filmowych wywiadów z osobami blisko związanymi z Janem Pawłem II (Medialne Archiwum Jana Pawła II) oraz organizację Konkursu Papieskiego dla uczniów szkół ponadgmimnazjalnych. Instytut organizuje też comiesięczne debaty poświęcone ważnym problemom życia społecznego (Debaty Milenijne), spotkania, dyskusje i wykłady dla studentów w ramach Tygodnia Społecznego, a także konferencje naukowe.

Centrum Opatrzności Lupa

Centrum Opatrzności-Wotum Narodu – Święto Dziękczynienia

Obecność Grupy ROBYG na warszawskim Wilanowie to także mecenat Święta Dziękczynienia. Centrum Opatrzności Bożej to instytucja kultury powołana przez kard. Kazimierza Nycza – arcybiskupa metropolitę warszawskiego. Jednym z działań podjętych przez Centrum jest organizacja Dnia Dziękczynienia. Kardynał Nycz ustanowił każdą pierwszą niedzielę czerwca Świętem Dziękczynienia. Idea tego dnia jest związana z kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z roku 1792. Centrum obejmuje Świątynię Opatrzności Bożej – kościół wzniesiony u zbiegu ulicy Ks. Prymasa Augusta Hlonda i alei Rzeczypospolitej. Znajduje się tu również Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Panteon Wielkich Polaków.

Dni Bemowa Lupa

Dni Bemowa

To największa impreza dzielnicy w roku – nieodłączny element życia mieszkańców oraz ważne wydarzenie dla Grupy ROBYG. Zapewnione są atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Imprezy odbywają się w trzech miejscach: na terenie Automobilklubu Polskiego (Lotnisko Bemowo), w Amfiteatrze Bemowo w Parku Górczewska oraz terenie zielonym między budynkiem Galerii Bemowo a parkingiem. Mieszkańcy mogą brać udział w bezpłatnych warsztatach, wycieczkach, pokazach i piknikach.

Zimowy Narodowy Lupa

Zimowy Narodowy

Nie mogło zabraknąć ROBYGA w największym zimowym centrum w Warszawie! Zimowy Narodowy to Stadion PGE Narodowy, który co roku zamienia się w zimowe miasteczko. Organizatorzy zapewniają lodowiska, a także lodową górkę czy plac do gry w curling i zimowy bar. Zimowy Narodowy od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z danych organizatora wynika, że imprezę w 2019 roku odwiedziło aż 550 tys. osób. Pasjonaci mogą korzystać z „Poranków dla dzieci” – czyli nauki na łyżwach w formie zabawy czy „Disco lodowisko” – imprez z najlepszymi DJ-ami.

Lupa

Gdański Festiwal Muzyczny

Podczas Gdańskiego Festiwalu Muzycznego wystąpili wybitni muzycy. Udział w Festiwalu jest też nagrodą w Międzynarodowych Konkursach im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. W 2017 roku w ramach takiej właśnie nagrody wystąpiła ubiegłoroczna zwyciężczyni poznańskiego konkursu Veriko Tchumburidze. Festiwal to m.in. sześć dialogów muzycznych, czyli specjalnie skonstruowanych koncertów, wśród których nie mogłoby zabraknąć występu znanego rodzeństwa Doroty i Piotra Anderszewskich. Miłośników dawnego brzmienia natomiast zainteresował występ Cappelli Gedanensis wraz ze światowej klasy skrzypkiem barokowym – Guliano Carmignolą. Na koncercie finałowym, 8 kwietnia zabrzmiała „Pasja wg św. Jana” J.S. Bacha z udziałem m.in. holenderskiej Orchestra of the 18th Century.

Lupa

III Festiwal Oper Barokowych

Grupa ROBYG wspiera Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Barokowej Dramma per Musica przy organizacji III Festiwalu Oper Barokowych. Jest to jedno z nielicznych wydarzeń w Polsce, podczas których widzowie będą mogli podziwiać na scenie opery barokowe. W dniach 2 – 17 września blisko 90 artystów wystąpiło w Teatrze Królewskim znajdującym się w starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich – zmieniając to miejsce w artystyczne centrum Warszawy. Grupa ROBYG aktywnie angażuje się w inicjatywy kulturalne oraz wspiera i promuje sztukę.

Lupa

XII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA

Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA to szczególne wydarzenie, które zapisało się w kalendarzu kulturalnym nie tylko Gdańska, ale i całego województwa pomorskiego. W Archikatedrze Oliwskiej wystąpią śpiewacy takiego formatu jak Robin Johannsen (sopran) – goszcząca na najważniejszych europejskich i światowych scenach operowych Julia Leżniewa – wybitna rosyjska sopranistka (po raz pierwszy w Gdańsku!), która prócz partii drugiego sopranu w Mszy c-moll zaśpiewa także solowe Regina coeli; laureat wielu prestiżowych nagród niemiecki tenor Lothar Odinius oraz wybitny polski śpiewak i pedagog – Wojciech Gierlach (bas). Partię chóralną wykona organizator festiwalu, ceniony na świecie Polski Chór Kameralny, a solistom i chórowi towarzyszyć będzie legendarna orkiestra instrumentów dawnych Academy of Ancient Music (Wlk. Brytania). Niedokończona przez Mozarta Msza c-moll zostanie dodatkowo oprawiona śpiewem gregoriańskim w wykonaniu zespołu Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński. Dyrygować będzie maestro Jan Łukaszewski, jeden z najwybitniejszych znawców muzyki chóralnej, dyrektor artystyczny MFM Mozartiana.

Lupa

Dni Wilanowa

ROBYG rozpoczął tworzenie Miasteczka Wilanów już w Q4 2001 r., dlatego Grupa od samego początku włącza się̨ w życie społeczno-kulturalne tej dzielnicy. Spółka jest partnerem Dni Wilanowa organizowanych przez Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. W dniach 9 – 10 września 2017 w wielu miejscach na terenie całej dzielnicy – m.in. na plaży, w Muzeum Pałacu Krolla Jana III czy w nowej filii Centrum Kultury. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych – zawody sportowe, gry miejskie oraz wiele pokazów i występów muzycznych. Jednym z głównych punktów programu będą̨ koncerty Lady Pank, Sylwii Grzeszczak i DJ’a Adamusa.

Lupa

Odlotowy Piknik ROBYG na Białołęce

27 maja 2017 roku z okazji premiery inwestycji Robyg na Tarchominie odbyło się wydarzenie pt. „Odlotowy Piknik na Tarchominie”. Podczas wydarzenia można było skorzystać z wielu atrakcji takich jak: dmuchana zjeżdżalnia i ścianka wspinaczkowa, kule sferyczne i trampolina czy malowanie buziek dla najmłodszych.

Lupa

PROMOCJA VIII FESTIWALU ERA SCHAEFFERA W STUDIO TĘCZA – 2016

Bogusław Schaeffer to ceniony kompozytor, dramaturg, artysta wizualny i pedagog. Festiwal ma na celu przybliżyć bogatą twórczość artysty, a widowisko inspirowane jego działalnością – które zdobyło uznanie również poza granicami Polski – to uczta dla zmysłów. Spektakl to połączenie teatru, perfomance’u, muzyki i improwizacji, które tworzy multimedialne widowisko na podstawie twórczości Bogusława Schaeffera. Grupa ROBYG – jako partner strategiczny VIII edycji festiwalu – miała zaszczyt wesprzeć widowisko i przyczynić się do popularyzacji prac wybitnego artysty.

Lupa

PRZEKAZANIE MUZEUM PAŁACU KRÓLA JANA III W WILANOWIE ZABYTKOWEJ CZEKOLADNICY POCHODZĄCEJ Z FABRYKI W MIŚNI – 2016

Pałac w Wilanowie to jeden z najważniejszych zabytków architektonicznych w Warszawie oraz wizytówka stolicy. Jest to również istotne miejsce spotkań z kulturą i historią – znajdujące się na terenie kompleksu muzeum pozwala zobaczyć jak wyglądała Polska w XVII i XVIII wieku. Muzeum Pałacu w Wilanowie ma najliczniejszą w Polsce kolekcję porcelany miśnieńskiej, w skład której wchodzą przedmioty zarówno dekoracyjne, jak i codziennego użytku służące do podawania herbaty, kawy i czekolady, np. imbryki i filiżanki. Dzięki Grupie ROBYG kolekcja muzeum wzbogaciła się o XVIII w. eksponat w postaci zabytkowej czekoladnicy. Powstał on ok. 1750–1760 r. w Miśni – wykonany z porcelany jest ręcznie złocony i malowany w „indiańskie” kwiaty.

Lupa

KLASYCZNIE NA TRAWIE – KONCERT ORKIESTRY FILHARMONII NARODOWEJ W KRÓLIKARNI – 2016

„Klasycznie na trawie” to gratka dla miłośników muzyki klasycznej. Dzięki mecenasom – takim jak Grupa ROBYG, która pomogła sfinansować wydarzenie – koncert dostępny jest dla każdego. „Klasycznie na trawie” to okazja do posłuchania w plenerze, obok pięknego pałacu Królikarnia, dzieł największych mistrzów jak Beethoven, Bach, Mozart czy Rossini w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Narodowej.

Lupa

V KRÓLEWSKI FESTIWAL ŚWIATŁA W WILANOWIE – 2017

Królewski Festiwal Światła w Wilanowie to cykliczne wydarzenie, dzięki któremu mieszkańcy mogą ujrzeć swoją dzielnicę w zupełnie nowej odsłonie. Niesamowite pokazy łączą światło i dźwięk tworząc magiczną atmosferę. Pięknie zaprojektowany ogród z instalacji świetlnych to doskonałe miejsce do rodzinnych spacerów mieszkańców całej stolicy, nie tylko Wilanowa. Natomiast w weekendy w ramach festiwalu odbywają się mappingi na fasadzie pałacu lub trójwymiarowe pokazy światło-dźwięk, zapewniające niezapomniane wrażenia. Grupa ROBYG została jednym ze sponsorów V Królewskiego Festiwalu Światła w Wilanowie.

Lupa

MECENAT TEATRU PALLADIUM – 2017

Grupa ROBYG podpisała umowę sponsorską z teatrem Palladium – w jej ramach deweloper udzieli wsparcia finansowego na wystawienie aż 8 różnych przedstawień, w tym 5 spektakli baletowych. Teatr Palladium to ważne miejsce na kulturalnej mapie stolicy, a ROBYG dużą wagę przykłada do aktywnego angażowania się w życie dzielnic, gdzie powstają osiedla spółki. Przedstawienia sponsorowane przez ROBYG to m.in. „Czarodziej”, „Calineczka”, „Kopciuszek” czy „Jezioro Łabędzie”.

Lupa

DZIEŃ DZIECKA W MUZEUM POLIN – 2017

Grupa ROBYG została sponsorem Dnia Dziecka organizowanego we współpracy z Muzeum POLIN. Wydarzenie dla najmłodszych obfitowało w liczne atrakcje: bezpłatne warsztaty plastyczne, zabawy ruchowe, silent disco, rytm radości – nauka gry na bębnach zwieńczona stworzeniem własnego utworu, rodzinny spacer po wystawie czasowej „Szafa grająca!”, zdrowy i kolorowy poczęstunek, a nawet interaktywny koncert „Alicja w krainie czarów”. W ramach pikniku uczestnicy mogli m.in. tworzyć instrumenty muzyczne czy nawet kompozycje.

Lupa

RODZINNE ZABAWY W PARKU ODOLANY – 2017

„Rodzinne zabawy w Parku Odolany” to kolejny przykład zaangażowania Grupy ROBYG w tworzenie lokalnej społeczności. Zorganizowane we współpracy z Urzędem Dzielnicy Wola wydarzenie przyciągało okolicznych mieszkańców takimi atrakcjami, jak: modelowaniem zabawek z balonów, malowaniem twarzy, własnoręcznym tworzeniem pamiątek dla rodziców, wielkimi bańkami mydlanymi, łowieniem maskotek z basenu, grą w speedminton’a czy możliwością nauki jazdy na Torqway’u. Piknik możliwy był do zorganizowania w tej konkretnej lokalizacji, dzięki wcześniejszym staraniom ROBYG – spółka własnym nakładem sił oraz środków tchnęła nowe życie w ten fragment dzielnicy. Dzięki temu okoliczni mieszkańcy zyskali piękny, ogólnodostępny park – idealne miejsce do relaksu na łonie natury dla całych rodzin.

ROBYG pomaga dzieciom

Jeden uśmiech Lupa

Teatr za Jeden Uśmiech

Wiemy o tym, jak wielką rolę w procesie zdrowienia odgrywają pozytywne emocje i śmiech. Aby dotrzeć do dzieci spędzających czas w szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych, wspieramy bezpłatne przedstawienia teatralne, dzięki którym pacjenci na chwilę zapominają o bólu i przenoszą się w świat baśniowych opowieści.

NUDĘ PRZY ORGANIZACJI JEDNEJ Z ODSŁON PROJEKTU AKTYWNA RODZINA NA TERENIE DZIELNICY URSUS – 2016 Lupa

WSPÓŁPRACA Z FUNDACJĄ ZWALCZ NUDĘ PRZY ORGANIZACJI JEDNEJ Z ODSŁON PROJEKTU AKTYWNA RODZINA NA TERENIE DZIELNICY URSUS – 2016

Misją Fundacji Zwalcz Nudę jest promowanie zdrowego stylu życia przez zachęcanie całych rodzin do wspólnego spędzania czasu. Organizacja realizuje warsztaty, pikniki, gry miejskie oraz wiele innych ciekawych projektów. Jednym z nich jest program „Aktywna rodzina”, w trakcie którego uczestnicy mieli możliwość przeżyć przygodę, poznać dzielnicę, rozwiązać zagadki i wspólnie dobrze się bawić. Grupa ROBYG zasponsorowała jedną z odsłon projektu – deweloper zaprosił „Aktywną Rodzinę” na warszawski Ursus, gdzie dla uczestników przygotowano piknik rodzinny oraz liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. gry podwórkowe i planszowe, rozgrywki w Molkky (grę z wykorzystaniem drewnianych elementów) czy wielkie bańki mydlane.

RAKA” – ZBIÓRKA FUNDUSZY NA SPEŁNIENIE MARZEŃ DZIECI CHORYCH NA RAKA” – 2015 Lupa

„OD MOLA DO MOLA – PIASKIEM W RAKA” – ZBIÓRKA FUNDUSZY NA SPEŁNIENIE MARZEŃ DZIECI CHORYCH NA RAKA” – 2015

Fundacja Trzeba Marzyć zajmuje się niesieniem kompleksowej pomocy dzieciom chorym i ich rodzinom, ale przede wszystkim jej nadrzędnym celem jest spełnianie dziecięcych marzeń. Marsz „Od mola do mola – Piaskiem w Raka” zorganizowany przez ROBYG oraz Fundację Trzeba Marzyć miał za zadanie zebrać fundusze na podopiecznych fundacji. Przejście od mola w Gdyni Orłowie, przez molo w Sopocie, aż do mola w Gdańsku przyciągnęło wielu amatorów spacerowania, którzy podjęli wspólny wysiłek w szczytnym celu. Dzięki pozyskanym środkom, chore na raka dzieci miały okazję spełnić swoje marzenia.

RAKA” – ZBIÓRKA FUNDUSZY NA SPEŁNIENIE MARZEŃ DZIECI CHORYCH NA RAKA” – 2015 Lupa

MECZ CHARYTATYWNY „REPREZENTACJA ARTYSTÓW POLSKICH VS. PRZYJACIELE POMORSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI” – 2014 oraz 2015

Działające od 2008 roku Pomorskie Hospicjum dla Dzieci świadczy 24-godzinną opiekę w domowym zaciszu pacjentów. Fundacja zapewnia pomoc lekarską, pielęgniarską, psychologiczną, a także socjalną. Niestety dofinansowanie, które organizacja dostaje pokrywa jedynie 38% kosztów – pozostają część środków hospicjum musi zdobyć samo. W celu pomocy Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci na stadionie PGE Arena w Gdańsku zorganizowano mecz charytatywny Reprezentacji Artystów Polskich oraz Przyjaciół Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. W czasie wydarzenia prowadzono zbiórkę na rzecz hospicjum. Grupa ROBYG, jako jeden z przyjaciół fundacji, zaangażowała się w sponsoring meczu.