CSR

Założenia, które przyświecają koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w strategię Grupy ROBYG. Budownictwo mieszkaniowe to wyjątkowy obszar działalności gospodarczej – a jego wpływ na społeczeństwo jest ogromny. Nowopowstałe budynki zmieniają oblicze całych dzielnic, dlatego ROBYG uważa, że realizacja inwestycji to coś więcej niż tylko wzniesienie budynku. Nowe osiedle to element większego organizmu, jakim jest miasto – dlatego projekt musi być idealnie wkomponowany w otaczającą go przestrzeń. Kompetentny deweloper – taki jak Grupa ROBYG – rozpoczyna planowanie nowej inwestycji właśnie od analizy jej wpływu na bezpośrednie otoczenie, dzielnicę i samo miasto.

Dla ROBYG CSR to coś więcej niż tylko odpowiedzialność za działalność firmy – to szansa na budowę lepszej przyszłości. Słowo „budowa” jest tutaj kluczowe – firma koncentruje operacje w ramach CSR przede wszystkim w obszarze, w którym posiada wiedzę i doświadczenie, co w efekcie przekłada się na największe korzyści dla społeczeństwa. Dlatego filarem aktywności Grupy jest nieodpłatna realizacja projektów infrastrukturalnych na rzecz dzielnic i miasta – za przykład posłużyć może Park Odolany na warszawskiej Woli.

Równolegle ROBYG angażuje się w działalność na rzecz integracji lokalnych społeczności – firma obejmuje patronatem, sponsoruje czy też organizuje różne wydarzenia kulturalne i sportowe.

Główne obszary działalności CSR Grupy ROBYG i ich wybrane przykłady:

Projekty infrastrukturalne

PARK ODOLANY Lupa

Nasadzenia drzew z okazji Dnia Ziemi w Gdańsku

Z okazji Dnia Ziemi firma ROBYG, w porozumieniu z Urzędem Miasta Gdańska, zorganizowała nasadzenia zastępcze drzew wokół gdańskiego osiedla Słoneczna Morena. Wzdłuż ulicy Hausbrandta przybyło 14 jarzębów szwedzkich, a wzdłuż ulicy Lema deweloper nasadził 4 lipy drobnolistne.

PARK ODOLANY Lupa

PARK ODOLANY W WARSZAWIE – 2017

Parki w mieście to miejsca relaksu, wypoczynku oraz aktywnego spędzania czasu. Są niezbędne do utrzymania równowagi między naturą a działalnością człowieka – stanowią zieloną enklawę pośród miejskiego krajobrazu. Grupa ROBYG, która specjalizuje się w operowaniu pośród architektury miejskiej, doskonale wie, że kluczowym elementem każdej inwestycji jest właśnie sąsiedztwo parków.

PARK ODOLANY Lupa
Oddanie do użytku Parku Odolany w Warszawie to wkład ROBYG w rewitalizację dzielnicy Wola. W centralnej części parku znajduje się duży plac zabaw dla dzieci, a do dyspozycji najmłodszych oddane zostało linarium, piaskownica oraz zestaw zabawowy składający się m.in. z drabinek i zjeżdżalni. Niewątpliwą atrakcją jest także kwiecisty labirynt wykonany z niskiego, 30-centymetrowego, formowanego żywopłotu z tawuły japońskiej.
PARK ODOLANY Lupa

SIŁOWNIE PLENEROWE NA BEMOWIE, MOKOTOWIE I W WILANOWIE

Siłownie plenerowe to coraz popularniejszy element infrastruktury miejskiej. Jest on dodatkowym bodźcem do aktywności ruchowej, a także miejscem spotkań i budowania oraz zacieśniania więzi przez okolicznych mieszkańców. Tworząc w pełni funkcjonalną przestrzeń miejską planujemy także takie elementy na naszych osiedlach.

PARK ODOLANY Lupa

ZESPÓŁ FONTANN W WILANOWIE – 2015

Każda dzielnica jest postrzegana przez pryzmat charakterystycznych miejsc na jej terenie. Są one naturalnym miejscem zawiązywania się lokalnych znajomości oraz spędzania wolnego czasu przez rodziny z dziećmi. Obecność tego typu obszarów w sąsiedztwie jest bardzo ważna, dlatego ROBYG zbudował na terenie Wilanowa zespół dwóch podświetlanych fontann, które – szczególnie wieczorem – podkreślają klimatyczny charakter dzielnicy oraz tworzą naturalne miejsce spotkań. Wielokolorowe fontanny zdobyły serca okolicznych mieszkańców i stały się wizytówką tej części Wilanowa.

Wspieramy sport i rekreację

Święto Kobiecego Rugby w Warszawie

Grupa ROBYG regularnie angażuje się w projekty scalające lokalną społeczność i promujące kulturę oraz sport. Po raz kolejny Grupa zaangażowała się w lokalne wydarzenie – 21 kwietnia 2018 roku odbyło się w Warszawie wielkie święto kobiecego rugby w odmianie olimpijskiej. Na boisku Skry przy ul. Wawelskiej 5 zmierzyło się, w ramach V turnieju z serii Mistrzostw Polski, 12 zespołów z całej Polski. Organizatorem turnieju była kobieca drużyna Legii Warszawa. To dla nas ważne, że dzięki m.in. naszemu wsparciu, podczas wydarzenia, można było po raz kolejny gościć najlepsze drużyny z całej Polski. ROBYG był Sponsorem Głównym Turnieju, z którym sekcja żeńska rugbistek rozpoczęła współpracę już dwa lata temu. Dzięki takim inicjatywom, nie tylko mieszkańcy stolicy mogą wypocząć przy nietuzinkowej rozrywce, ale co ważniejsze jednocześnie promowany jest aktywny styl życia.

PARK ODOLANY Lupa

III EDYCJA BIEGU NIEDŹWIADKA – 2016

Usus Biega to ważna inicjatywa, która promuje aktywne spędzanie czasu. Jest także bardzo dobrym przykładem, w jaki sposób wspólny wysiłek fizyczny przyczynia się do budowania i integracji lokalnej społeczności.
Grupa ROBYG regularnie angażuje się w tego typu przedsięwzięcia, dlatego w ramach jednej z edycji wydarzenia spółka została sponsorem części przeznaczonej dla najmłodszych uczestników – Biegu Niedźwiadka. III jego odsłona miała także na celu upamiętnienie rocznicy wydarzeń Czerwca ’76. Pomoc w organizacji biegu to dla ROBYG możliwość zapewnienia najmłodszym zarówno doskonałej zabawy i sportowej rywalizacji, jak i chwili refleksji nad historią.

PARK ODOLANY Lupa

Zakup defibrylatora AED dla OSiR Bemowo w ramach akcji „Bemowo – nadaje rytm Warszawie” – 2017

ROBYG związany jest z Bemowem od wielu lat – Grupa prowadzi tu inwestycje – dlatego firma aktywnie wspiera inicjatywy służące poprawie jakości życia wszystkich mieszkańców. Jednym z takich projektów jest „Bemowo – nadaje rytm Warszawie” – program zorganizowany przez Urząd Dzielnicy, w ramach którego w wybranych miejscach publicznych na terenie tej części stolicy montowane są łatwe w użyciu, automatyczne defibrylatory AED. Grupa ROBYG także wzięła udział w akcji i ufundowała to pomocne urządzenie. Defibrylator trafił do miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie będzie dostępny w nagłych przypadkach zagrożenia życia.

Wydarzenia kulturalne

PARK ODOLANY Lupa

Gdański Festiwal Muzyczny

Podczas Gdańskiego Festiwalu Muzycznego wystąpili wybitni muzycy. Udział w Festiwalu jest też nagrodą w Międzynarodowych Konkursach im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. W 2017 roku w ramach takiej właśnie nagrody wystąpiła ubiegłoroczna zwyciężczyni poznańskiego konkursu Veriko Tchumburidze. Festiwal to m.in. sześć dialogów muzycznych, czyli specjalnie skonstruowanych koncertów, wśród których nie mogłoby zabraknąć występu znanego rodzeństwa Doroty i Piotra Anderszewskich. Miłośników dawnego brzmienia natomiast zainteresował występ Cappelli Gedanensis wraz ze światowej klasy skrzypkiem barokowym – Guliano Carmignolą. Na koncercie finałowym, 8 kwietnia zabrzmiała „Pasja wg św. Jana” J.S. Bacha z udziałem m.in. holenderskiej Orchestra of the 18th Century.

PARK ODOLANY Lupa

III Festiwal Oper Barokowych

Grupa ROBYG wspiera Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Barokowej Dramma per Musica przy organizacji III Festiwalu Oper Barokowych. Jest to jedno z nielicznych wydarzeń w Polsce, podczas których widzowie będą mogli podziwiać na scenie opery barokowe. W dniach 2 – 17 września blisko 90 artystów wystąpiło w Teatrze Królewskim znajdującym się w starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich – zmieniając to miejsce w artystyczne centrum Warszawy. Grupa ROBYG aktywnie angażuje się w inicjatywy kulturalne oraz wspiera i promuje sztukę.

PARK ODOLANY Lupa

XII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA

Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA to szczególne wydarzenie, które zapisało się w kalendarzu kulturalnym nie tylko Gdańska, ale i całego województwa pomorskiego. W Archikatedrze Oliwskiej wystąpią śpiewacy takiego formatu jak Robin Johannsen (sopran) – goszcząca na najważniejszych europejskich i światowych scenach operowych Julia Leżniewa – wybitna rosyjska sopranistka (po raz pierwszy w Gdańsku!), która prócz partii drugiego sopranu w Mszy c-moll zaśpiewa także solowe Regina coeli; laureat wielu prestiżowych nagród niemiecki tenor Lothar Odinius oraz wybitny polski śpiewak i pedagog – Wojciech Gierlach (bas). Partię chóralną wykona organizator festiwalu, ceniony na świecie Polski Chór Kameralny, a solistom i chórowi towarzyszyć będzie legendarna orkiestra instrumentów dawnych Academy of Ancient Music (Wlk. Brytania). Niedokończona przez Mozarta Msza c-moll zostanie dodatkowo oprawiona śpiewem gregoriańskim w wykonaniu zespołu Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński. Dyrygować będzie maestro Jan Łukaszewski, jeden z najwybitniejszych znawców muzyki chóralnej, dyrektor artystyczny MFM Mozartiana.

PARK ODOLANY Lupa

Dni Wilanowa

ROBYG rozpoczął tworzenie Miasteczka Wilanów już w Q4 2001 r., dlatego Grupa od samego początku włącza się̨ w życie społeczno-kulturalne tej dzielnicy. Spółka jest partnerem Dni Wilanowa organizowanych przez Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. W dniach 9 – 10 września 2017 w wielu miejscach na terenie całej dzielnicy – m.in. na plaży, w Muzeum Pałacu Krolla Jana III czy w nowej filii Centrum Kultury. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych – zawody sportowe, gry miejskie oraz wiele pokazów i występów muzycznych. Jednym z głównych punktów programu będą̨ koncerty Lady Pank, Sylwii Grzeszczak i DJ’a Adamusa.

PARK ODOLANY Lupa

Odlotowy Piknik ROBYG na Białołęce

27 maja 2017 roku z okazji premiery inwestycji Robyg na Tarchominie odbyło się wydarzenie pt. „Odlotowy Piknik na Tarchominie”. Podczas wydarzenia można było skorzystać z wielu atrakcji takich jak: dmuchana zjeżdżalnia i ścianka wspinaczkowa, kule sferyczne i trampolina czy malowanie buziek dla najmłodszych.

PARK ODOLANY Lupa

PROMOCJA VIII FESTIWALU ERA SCHAEFFERA W STUDIO TĘCZA – 2016

Bogusław Schaeffer to ceniony kompozytor, dramaturg, artysta wizualny i pedagog. Festiwal ma na celu przybliżyć bogatą twórczość artysty, a widowisko inspirowane jego działalnością – które zdobyło uznanie również poza granicami Polski – to uczta dla zmysłów. Spektakl to połączenie teatru, perfomance’u, muzyki i improwizacji, które tworzy multimedialne widowisko na podstawie twórczości Bogusława Schaeffera. Grupa ROBYG – jako partner strategiczny VIII edycji festiwalu – miała zaszczyt wesprzeć widowisko i przyczynić się do popularyzacji prac wybitnego artysty.

PARK ODOLANY Lupa

PRZEKAZANIE MUZEUM PAŁACU KRÓLA JANA III W WILANOWIE ZABYTKOWEJ CZEKOLADNICY POCHODZĄCEJ Z FABRYKI W MIŚNI – 2016

Pałac w Wilanowie to jeden z najważniejszych zabytków architektonicznych w Warszawie oraz wizytówka stolicy. Jest to również istotne miejsce spotkań z kulturą i historią – znajdujące się na terenie kompleksu muzeum pozwala zobaczyć jak wyglądała Polska w XVII i XVIII wieku.
Muzeum Pałacu w Wilanowie ma najliczniejszą w Polsce kolekcję porcelany miśnieńskiej, w skład której wchodzą przedmioty zarówno dekoracyjne, jak i codziennego użytku służące do podawania herbaty, kawy i czekolady, np. imbryki i filiżanki. Dzięki Grupie ROBYG kolekcja muzeum wzbogaciła się o XVIII w. eksponat w postaci zabytkowej czekoladnicy. Powstał on ok. 1750–1760 r. w Miśni – wykonany z porcelany jest ręcznie złocony i malowany w „indiańskie” kwiaty.

PARK ODOLANY Lupa

KLASYCZNIE NA TRAWIE – KONCERT ORKIESTRY FILHARMONII NARODOWEJ W KRÓLIKARNI – 2016

„Klasycznie na trawie” to gratka dla miłośników muzyki klasycznej. Dzięki mecenasom – takim jak Grupa ROBYG, która pomogła sfinansować wydarzenie – koncert dostępny jest dla każdego. „Klasycznie na trawie” to okazja do posłuchania w plenerze, obok pięknego pałacu Królikarnia, dzieł największych mistrzów jak Beethoven, Bach, Mozart czy Rossini w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Narodowej.

PARK ODOLANY Lupa

V KRÓLEWSKI FESTIWAL ŚWIATŁA W WILANOWIE – 2017

Królewski Festiwal Światła w Wilanowie to cykliczne wydarzenie, dzięki któremu mieszkańcy mogą ujrzeć swoją dzielnicę w zupełnie nowej odsłonie. Niesamowite pokazy łączą światło i dźwięk tworząc magiczną atmosferę. Pięknie zaprojektowany ogród z instalacji świetlnych to doskonałe miejsce do rodzinnych spacerów mieszkańców całej stolicy, nie tylko Wilanowa. Natomiast w weekendy w ramach festiwalu odbywają się mappingi na fasadzie pałacu lub trójwymiarowe pokazy światło-dźwięk, zapewniające niezapomniane wrażenia. Grupa ROBYG została jednym ze sponsorów V Królewskiego Festiwalu Światła w Wilanowie.

PARK ODOLANY Lupa

MECENAT TEATRU PALLADIUM – 2017

Grupa ROBYG podpisała umowę sponsorską z teatrem Palladium – w jej ramach deweloper udzieli wsparcia finansowego na wystawienie aż 8 różnych przedstawień, w tym 5 spektakli baletowych. Teatr Palladium to ważne miejsce na kulturalnej mapie stolicy, a ROBYG dużą wagę przykłada do aktywnego angażowania się w życie dzielnic, gdzie powstają osiedla spółki. Przedstawienia sponsorowane przez ROBYG to m.in. „Czarodziej”, „Calineczka”, „Kopciuszek” czy „Jezioro Łabędzie”.

PARK ODOLANY Lupa

DZIEŃ DZIECKA W MUZEUM POLIN – 2017

Grupa ROBYG została sponsorem Dnia Dziecka organizowanego we współpracy z Muzeum POLIN. Wydarzenie dla najmłodszych obfitowało w liczne atrakcje: bezpłatne warsztaty plastyczne, zabawy ruchowe, silent disco, rytm radości – nauka gry na bębnach zwieńczona stworzeniem własnego utworu, rodzinny spacer po wystawie czasowej „Szafa grająca!”, zdrowy i kolorowy poczęstunek, a nawet interaktywny koncert „Alicja w krainie czarów”. W ramach pikniku uczestnicy mogli m.in. tworzyć instrumenty muzyczne czy nawet kompozycje.

PARK ODOLANY Lupa

RODZINNE ZABAWY W PARKU ODOLANY – 2017

„Rodzinne zabawy w Parku Odolany” to kolejny przykład zaangażowania Grupy ROBYG w tworzenie lokalnej społeczności. Zorganizowane we współpracy z Urzędem Dzielnicy Wola wydarzenie przyciągało okolicznych mieszkańców takimi atrakcjami, jak: modelowaniem zabawek z balonów, malowaniem twarzy, własnoręcznym tworzeniem pamiątek dla rodziców, wielkimi bańkami mydlanymi, łowieniem maskotek z basenu, grą w speedminton’a czy możliwością nauki jazdy na Torqway’u. Piknik możliwy był do zorganizowania w tej konkretnej lokalizacji, dzięki wcześniejszym staraniom ROBYG – spółka własnym nakładem sił oraz środków tchnęła nowe życie w ten fragment dzielnicy. Dzięki temu okoliczni mieszkańcy zyskali piękny, ogólnodostępny park – idealne miejsce do relaksu na łonie natury dla całych rodzin.

ROBYG pomaga dzieciom

NUDĘ PRZY ORGANIZACJI JEDNEJ Z ODSŁON PROJEKTU AKTYWNA RODZINA NA TERENIE DZIELNICY URSUS – 2016 Lupa

WSPÓŁPRACA Z FUNDACJĄ ZWALCZ NUDĘ PRZY ORGANIZACJI JEDNEJ Z ODSŁON PROJEKTU AKTYWNA RODZINA NA TERENIE DZIELNICY URSUS – 2016

Misją Fundacji Zwalcz Nudę jest promowanie zdrowego stylu życia przez zachęcanie całych rodzin do wspólnego spędzania czasu. Organizacja realizuje warsztaty, pikniki, gry miejskie oraz wiele innych ciekawych projektów. Jednym z nich jest program „Aktywna rodzina”, w trakcie którego uczestnicy mieli możliwość przeżyć przygodę, poznać dzielnicę, rozwiązać zagadki i wspólnie dobrze się bawić. Grupa ROBYG zasponsorowała jedną z odsłon projektu – deweloper zaprosił „Aktywną Rodzinę” na warszawski Ursus, gdzie dla uczestników przygotowano piknik rodzinny oraz liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. gry podwórkowe i planszowe, rozgrywki w Molkky (grę z wykorzystaniem drewnianych elementów) czy wielkie bańki mydlane.

RAKA” – ZBIÓRKA FUNDUSZY NA SPEŁNIENIE MARZEŃ DZIECI CHORYCH NA RAKA” – 2015 Lupa

„OD MOLA DO MOLA – PIASKIEM W RAKA” – ZBIÓRKA FUNDUSZY NA SPEŁNIENIE MARZEŃ DZIECI CHORYCH NA RAKA” – 2015

Fundacja Trzeba Marzyć zajmuje się niesieniem kompleksowej pomocy dzieciom chorym i ich rodzinom, ale przede wszystkim jej nadrzędnym celem jest spełnianie dziecięcych marzeń.
Marsz „Od mola do mola – Piaskiem w Raka” zorganizowany przez ROBYG oraz Fundację Trzeba Marzyć miał za zadanie zebrać fundusze na podopiecznych fundacji. Przejście od mola w Gdyni Orłowie, przez molo w Sopocie, aż do mola w Gdańsku przyciągnęło wielu amatorów spacerowania, którzy podjęli wspólny wysiłek w szczytnym celu. Dzięki pozyskanym środkom, chore na raka dzieci miały okazję spełnić swoje marzenia.

RAKA” – ZBIÓRKA FUNDUSZY NA SPEŁNIENIE MARZEŃ DZIECI CHORYCH NA RAKA” – 2015 Lupa

MECZ CHARYTATYWNY „REPREZENTACJA ARTYSTÓW POLSKICH VS. PRZYJACIELE POMORSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI” – 2014 oraz 2015

Działające od 2008 roku Pomorskie Hospicjum dla Dzieci świadczy 24-godzinną opiekę w domowym zaciszu pacjentów. Fundacja zapewnia pomoc lekarską, pielęgniarską, psychologiczną, a także socjalną. Niestety dofinansowanie, które organizacja dostaje pokrywa jedynie 38% kosztów – pozostają część środków hospicjum musi zdobyć samo. W celu pomocy Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci na stadionie PGE Arena w Gdańsku zorganizowano mecz charytatywny Reprezentacji Artystów Polskich oraz Przyjaciół Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. W czasie wydarzenia prowadzono zbiórkę na rzecz hospicjum. Grupa ROBYG, jako jeden z przyjaciół fundacji, zaangażowała się w sponsoring meczu.