2014

Poniżej znajdą Państwo bieżące komunikaty prasowe. Dotyczą one zarówno prowadzonych inwestycji, jak i innych aspektów działalności Spółki. Dział będzie systematycznie aktualizowany, zachęcamy do zapoznania się z materiałami:
 • 2014-12-09
  Grupa ROBYG: kolejny zakup ziemi na warszawskim Mokotowie
  Grupa ROBYG zawarła umowę nabycia kolejnej działki – o powierzchni ponad 2 tys. mkw – w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Cena nieruchomości wyniosła 2,6 mln zł netto. Działka jest zlokalizowana w sąsiedztwie terenu zakupionego przez spółkę w sierpniu 2014 roku – w pobliżu ulic Wilanowskiej i Sikorskiego. Na terenie zakupionej działki spółka zrealizuje kolejną warszawską inwestycję, która zostanie objęta najnowszym standardem spółki – Smart House. Grupa ROBYG konsekwentnie realizuje strategię rozwoju rozszerzając działalność w czwartej – po Wilanowie, Żoliborzu i Bemowie – dzielnicy Warszawy.
 • 2014-12-02
  Grupa ROBYG: 460 lokali w sprzedaży na warszawskiej Woli i Bemowie
  Grupa ROBYG wprowadzi do sprzedaży kolejną warszawską inwestycję – Park Wola Residence. W ramach projektu powstanie 318 lokali oraz ogólnodostępny park w sąsiedztwie inwestycji. Ponadto na rynek trafił również IX etap projektu Young City, w ramach którego zostanie wybudowanych 135 mieszkań i 7 lokali usługowych. Dzięki systematycznemu rozszerzaniu skali działalności i rozpoczynaniu inwestycji w kolejnych dzielnicach Warszawy spółka planuje osiągnąć i utrzymać przedsprzedaż na poziomie 2-2,5 tys. mieszkań rocznie w nadchodzących latach.
 • 2014-11-25
  Wieczory Andrzejkowych atrakcji w biurach sprzedaży ROBYG!
  Lanie wosku, wróżenie z fusów czy andrzejkowe serce – to nie jedyne atrakcje tegorocznej końcówki listopada. W dniach 26 – 28 listopada w biurach sprzedaży ROBYG na terenie Warszawy zapanuje niepowtarzalna Andrzejkowa atmosfera. Podczas wieczoru wróżb odwiedzający będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą mieszkaniową oraz skorzystać ze specjalnie przygotowanych promocji. Biura sprzedaży na Bemowie, Żoliborzu oraz w Wilanowie będą do Twojej dyspozycji aż do godziny 22:00. Przyjdź i wywróż mieszkanie swoich marzeń w promocyjnej cenie!
 • 2014-11-20
  Grupa ROBYG: przedterminowy wykup obligacji serii E i F
  Grupa ROBYG podjęła decyzję o przedterminowym wykupie części obligacji serii E i wszystkich obligacji serii F. Spółka wykupi łącznie 100.000 sztuk obligacji – o wartości nominalnej 100 zł – serii E oraz 100.000 sztuk obligacji serii F – o wartości nominalnej 100 zł – obie serie wyemitowane w dniu 20 czerwca 2012 roku. Łączna wartość wykupionych obligacji wyniesie 20 mln zł. Zgodnie z obecnym harmonogramem wykupu obligacji, dniem ustalenia prawa do świadczeń będzie 12 grudnia 2014 roku, natomiast data wykupu – 20 grudnia, podczas gdy data faktycznej płatności przypadnie na 22 grudnia 2014 roku.
 • 2014-11-18
  ROBYG na targach Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w Warszawie
  Zastanawiasz się nad zakupem swojego wymarzonego mieszkania? Nie chcesz tracić czasu na przeglądanie setek ofert. Jest rozwiązanie – już w najbliższy weekend – 22 i 23 listopada – ROBYG zaprezentuje wszystkie swoje warszawskie inwestycje w trakcie targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, organizowanych przez Murator EXPO. Wystawa odbędzie się na Stadionie Narodowym, a ekspozycja dewelopera dostępna będzie na stoisku C. Odwiedź stanowisko ROBYG i znajdź swoje wymarzone mieszkanie w stolicy!
 • 2014-11-14
  Grupa ROBYG: 51 mln zł ekonomicznego zysku netto po Q3 2014
  Grupa ROBYG osiągnęła narastająco po trzech kwartałach 2014 roku przychody w wysokości 284 mln zł (348 mln zł wliczając proporcjonalnie przychody z projektów joint venture). W tym okresie spółka osiągnęła narastający wynik kontraktacji na poziomie 1569 lokali (z uwzględnieniem rezygnacji), utrzymując tym samym pozycję lidera wśród polskich deweloperów giełdowych. Zysk księgowy netto Grupy narastająco po trzech kwartałach wyniósł 24 mln zł, natomiast ekonomiczny zysk netto sięgnął 51 mln zł. Marża ekonomicznego zysku netto wyniosła 17,8%, a marża zysku netto 8,6%.
 • 2014-11-07
  Grupa ROBYG kupiła działkę w Gdańsku
  Grupa ROBYG podpisała przedwstępną umowę nabycia działki o powierzchni około 20 tys. mkw. zlokalizowanej w gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo (Morena). Łączna cena netto za nieruchomość wynosi ponad 13 mln zł. Nowo zakupiony teren umożliwi wybudowanie ponad 500 lokali w tej dzielnicy. Będzie to czwarta inwestycja – po Słonecznej Morenie, Lawendowych Wzgórzach oraz Albatross Towers – Grupy ROBYG w Gdańsku.
 • 2014-10-30
  Grupa ROBYG wyemitowała obligacje serii L na kwotę 60 mln zł
  W dniu 29 października 2014 Grupa ROBYG dokonała emisji obligacji niezabezpieczonych serii L o wartości 60 mln zł. Spółka zamierza wprowadzić zaoferowane obligacje do obrotu w alternatywnym systemie obrotu CATALYST. Ponadto w lutym spółka przydzieliła obligacje niezabezpieczone serii K1 i K2 o łącznej wartości 60 mln zł – popyt w ramach subskrypcji prywatnej znacząco przewyższył liczbę oferowanych obligacji.
 • 2014-10-28
  Grupa ROBYG: ostatni etap wszedł do sprzedaży w Albatross Towers
  Grupa ROBYG wprowadza do sprzedaży ostatni etap – a zarazem pierwszy z wykorzystaniem inteligentnych technologii zarówno w częściach wspólnych jak i w mieszkaniach – inwestycji Albatross Towers. W ramach kolejnego etapu projektu zlokalizowanego w Gdańsku powstanie 161 lokali mieszkalnych o metrażach od 27 do 83 mkw i 16 handlowo-usługowych o powierzchni od 40 do 115 mkw. Poza inwestycją Albatross Towers spółka realizuje również dwa wieloetapowe projekty w Gdańsku – Lawendowe Wzgórza oraz Słoneczna Morena. Grupa ROBYG posiada 20- procentowy udział w gdańskim rynku nieruchomości mieszkaniowych pod względem liczby sprzedanych mieszkań.
 • 2014-10-23
  Dzień otwarty na osiedlu Albatross Towers!
  Zastanawiasz się nad kupnem nowego mieszkania w Gdańsku? Chcesz cieszyć się widokiem na morze ze swojego balkonu? Masz ostatnią szansę na zakup mieszkania w wyjątkowej inwestycji w Trójmieście – to już ostatni etap Albatross Towers! Odwiedź nasze biuro sprzedaży podczas nadchodzącego dnia otwartego na Albatross Towers – pierwszej inwestycji na Pomorzu wyposażonej w nowoczesną technologię SMART HOUSE w standardzie i bez dodatkowych opłat! Teraz będziesz mógł sterować oświetleniem, ogrzewaniem i systemem ochrony Twojego domu za pomocą urządzenia mobilnego! Przyjdź 24 października i wybierz nowoczesne mieszkanie swoich marzeń w promocyjnej cenie już od 150 000 zł. Konsultanci ROBYG będą do Twojej dyspozycji w godzinach 9.00–19.00.
 • 2014-10-06
  Grupa ROBYG zakontraktowała 513 lokali w Q3 2014
  Grupa ROBYG w III kwartale 2014 roku zakontraktowała 513 lokali netto w Warszawie i Gdańsku, z uwzględnieniem rezygnacji. Oznacza to wzrost o ponad 7% wobec analogicznego okresu 2013 roku. Od początku 2014 roku Grupa ROBYG zakontraktowała narastająco już 1569 lokali – co przybliża spółkę do osiągnięcia tegorocznego celu, jakim jest kontraktacja na poziomie ponad 2000 lokali.
 • 2014-09-30
  Grupa ROBYG: nowe etapy Słonecznej Moreny w sprzedaży
  Grupa ROBYG wprowadza do sprzedaży kolejne etapy osiedla Słoneczna Morena. W ramach 15 etapu gdańskiej inwestycji na rynek trafił kolejny budynek z 88 lokalami. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na 1 kwartał 2015 roku. Zakończenie prac przewidziano na 3 kwartał 2016 roku. Oprócz budynku wielomieszkaniowego, od września ROBYG oferuje klientom 10 domów w zabudowie bliźniaczej.
 • 2014-09-19
  Grupa ROBYG kontynuuje strategiczną współpracę pozyskując finansowanie na inwestycje na warszawskim Mokotowie
  Grupa ROBYG podpisała umowę o wspólnym przedsięwzięciu (joint venture) w zakresie inwestycji na warszawskim Mokotowie. Porozumienie dotyczące sprzedaży przez ROBYG SA na rzecz NCRE II Investments Limited (NCRE II) 49% udziałów w spółce ROBYG Mokotów Investment Sp. z o.o. – która realizuje projekt deweloperski w warszawskiej dzielnicy Mokotów – oraz współpracy w zakresie realizacji tej inwestycji. Umowa pomiędzy ROBYG SA i NCRE II obejmuje finansowanie projektu ze strony NCRE II o łącznej kwocie w wysokości do 40 mln zł.
 • 2014-09-18
  Odwiedź osiedla ROBYG podczas dni otwartych w Warszawie
  Szukasz własnych czterech kątów w takich dzielnicach jak – Bemowo, Żoliborz czy Wilanów? Już w najbliższy weekend – 20 i 21 września – odbędą się dni otwarte na terenie wszystkich warszawskich inwestycji ROBYG. Konsultanci będą czekali na odwiedzających w biurach sprzedaży w godzinach 10:00 – 15:00. Odwiedź nowoczesne osiedla ROBYG, skorzystaj z promocyjnych cen dostępnych w naszej ofercie i znajdź swoje wymarzone mieszkanie w stolicy!
 • 2014-09-17
  Grupa ROBYG wprowadza innowacje na Lawendowych Wzgórzach i uruchamia kolejne etapy
  Po raz pierwszy w Gdańsku Grupa ROBYG oferuje klientom Lawendowych Wzgórz darmowe WiFi oraz wprowadza do sprzedaży kolejne budynki gdańskiej inwestycji Lawendowe Wzgórza. Do sprzedaży wprowadzono dwa budynki C5/1 i C5/2 – w ramach 12. etapu projektu – w skład których wchodzą 134 lokale. Rozpoczęcie budowy zostało zaplanowane na IV kwartał 2014 roku, a zakończenie na IV kwartał 2015 roku. Grupa ROBYG posiada obecnie 20-procentowy udział w gdańskim rynku pod względem liczby sprzedanych mieszkań.
 • 2014-09-17
  Grupa ROBYG buduje boisko i rusza z ofertą nowych budynków na Lawendowych Wzgórzach
  Kolejne dwa budynki – C5/1 i C5/2 – na gdańskich Lawendowych Wzgórzach trafiły właśnie na rynek. Do sprzedaży wprowadzono – w ramach 12. etapu projektu – 134 lokale. Rozpoczęcie budowy zostało zaplanowane na IV kwartał 2014 roku, a zakończenie na IV kwartał 2015 roku. Dodatkowo na terenie osiedla powstanie nowoczesne boisko wielofunkcyjne, strefy gier i wypoczynku oraz plac zabaw dla najmłodszych. Na Lawendowych Wzgórzach działa już darmowe Wi-Fi dla mieszkańców.
 • 2014-09-10
  Grupa ROBYG – Młody Wilanów już w sprzedaży
  Grupa ROBYG wprowadza do sprzedaży pierwszy etap nowej warszawskiej inwestycji Młody Wilanów. W ramach projektu powstanie w sumie 255 lokali, natomiast pierwszy etap przewiduje wybudowanie 112 lokali. Inwestycja jest zlokalizowana w pobliżu komercyjnego projektu Grupy ROBYG – ROBYG BUSINESS CENTER. Zwiększanie skali działalności, zakup nowych działek i rozszerzanie portfolio o nowe projekty oraz dzielnice to konsekwencja realizacji przyjętej przez spółkę strategii związanej z płynnym prowadzeniem efektywnej działalności deweloperskiej i systematycznym zwiększaniem rocznej kontraktacji.
 • 2014-09-05
  ROBYG na targach Nowe MIESZKANIE Nowy DOM!
  Prezentacja bieżącej oferty mieszkaniowej, kolejne etapy warszawskich inwestycji, a także niemal 300 lokali wchodzących właśnie do sprzedaży w ramach nowych projektów mieszkaniowych ROBYG – Modern Żoliborz Residence oraz Młody Wilanów. To tylko niektóre niespodzianki przygotowane przez spółkę z okazji zbliżających się targów Nowe MIESZKANIE Nowy DOM, które odbędą się już 6 i 7 września na warszawskim Torwarze. Dodatkową atrakcją będzie także malowanie buziek dzieci w ramach charytatywnej akcji na rzecz Fundacji Dzieci Niczyje. Odwiedź stoisko ROBYG, znajdź idealne mieszkanie dla siebie oraz swoich najbliższych. Oferta idealnie odpowiadająca Twoim potrzebom jest na wyciągnięcie ręki!
 • 2014-08-21
  ROBYG po raz kolejny zaprasza na plenerowe kino pod gwiazdami!
  Dzisiejszy wieczór zapowiada się bardzo interesująco dla wszystkich amatorów plenerowych pokazów filmowych. Wszyscy, którzy nie widzieli jeszcze hitu kinowego pt. „Choć goni nas czas” lub chcą przypomnieć sobie tę doskonałą produkcję, będą mogli zrobić to już 21 sierpnia na terenie osiedla Słoneczna Morena. Projekcja filmu odbędzie się w ramach autorskiego projektu „Kino pod gwiazdami”, którego organizatorem jest Grupa ROBYG. Na gości jak zwykle czekają wspaniałe emocje, dużo uśmiechu, leżaki i popcorn, które zapewnią wszystkim widzom prawdziwie kinową atmosferę. Również w tym dniu osoby zainteresowane kupnem mieszkania na Słonecznej Morenie będą mogły odwiedzić Biuro Sprzedaży ROBYG i zapoznać się z bieżącą ofertą dewelopera w ramach wyjątkowego „Wieczoru Specjalnych Cen”.
 • 2014-08-21
  Grupa ROBYG: ponad 240 mln zł przychodu w I półroczu 2014 roku
  Grupa ROBYG osiągnęła w I półroczu 2014 roku przychody w wysokości 241 mln zł. W tym okresie spółka zakontraktowała 1056 lokali (z uwzględnieniem rezygnacji), co oznacza niemal 50% wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2013 roku i umożliwiło spółce utrzymanie pozycje lidera wśród polskich deweloperów giełdowych. Zysk księgowy netto Grupy wyniósł 21,6 mln zł, natomiast ekonomiczny zysk netto Grupy ROBYG 47 mln zł. Co istotne marża zysku netto w I półroczu 2014 roku wynosi 9%, co oznacza wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku 2013 kiedy wynosiła 5,5%. Dodatkowo w ostatnich tygodniach spółka zwiększyła bank ziemi w Warszawie, który umożliwi wybudowanie około 1200 lokali.
 • 2014-08-12
  Grupa ROBYG: kolejne pozwolenie na budowę w Wilanowie
  Grupa ROBYG uzyskała pozwolenie na budowę VI – ostatniego – etapu inwestycji Osiedle Królewskie w warszawskim Wilanowie. Pozwolenie obejmuje lokale mieszkalne, lokale usługowe, podziemny parking oraz elementy zagospodarowania terenu. W ramach szóstego etapu inwestycji Osiedle Królewskie zostanie wybudowanych 120 lokali oraz 1130 metrów kwadratowych przestrzeni handlowej. Planowane rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w trzecim kwartale 2014 roku. W czerwcu 2014 roku Grupa ROBYG uzyskała także pozwolenie na budowę V etapu tej inwestycji, gdzie powstanie 90 lokali. Spółka realizuje projekt zgodnie z przyjętym harmonogramem.
 • 2014-08-07
  Dni otwarte ROBYG 9 i 10 sierpnia w Warszawie
  Funkcjonalność, wysoki standard wykończenia, a także estetyczny design – to najważniejsze zalety inwestycji ROBYG. Każdy, kto chce się przekonać o tym osobiście, będzie miał taką możliwość podczas warszawskich dni otwartych ROBYG, które odbędą się już w najbliższy weekend – 9 i 10 sierpnia w Biurach Sprzedaży dewelopera. Dni otwarte to nie tylko możliwość skorzystania z atrakcyjnych promocji, ale także okazja do uzyskania cennych porad architektów wnętrz i ekspertów finansowych. Konsultanci będą czekali na odwiedzających w biurach sprzedaży na Bemowie, Żoliborzu oraz w Wilanowie w godzinach 10.00-15.00.
 • 2014-08-04
  Grupa ROBYG kupiła działkę na warszawskim Mokotowie
  Grupa ROBYG podpisała umowę nabycia działki o powierzchni 85 tys. mkw. w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Łączna cena netto za nieruchomość wynosi 68,5 mln zł. Nowo zakupiony teren umożliwi wybudowanie około 1000 lokali mieszkalnych i około 6000 mkw. powierzchni komercyjnej. Działka jest zlokalizowana w zielonej części Mokotowa między ulicą Puławską i ulicą Sikorskiego. Zgodnie z wcześniej przyjętą strategią rozwoju Grupa ROBYG rozpoczyna działalność w kolejnej już – po Wilanowie, Żoliborzu i Bemowie – dzielnicy Warszawy.
 • 2014-07-22
  Grupa ROBYG w II kwartale 2014 roku uzna w przychodach około 470 lokali
  Grupa ROBYG – wraz z jednostkami współkontrolowanymi przez Grupę – w II kwartale 2014 roku planuje uznać w przychodach około 470 lokali.
 • 2014-07-08
  Grupa ROBYG: pozwolenie na użytkowanie Young City
  Grupa ROBYG uzyskała pozwolenie na użytkowanie II etapu inwestycji Young City, zlokalizowanej na warszawskim Bemowie. Realizacja projektu przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Ponadto spółka wprowadziła do sprzedaży dodatkowe 248 lokali w V i VI etapie projektu.
 • 2014-07-04
  Grupa ROBYG: zakontraktowała 1056 lokali w I półroczu 2014 roku
  Grupa ROBYG w I półroczu 2014 roku zakontraktowała 1056 lokali netto w Warszawie i Gdańsku, co oznacza wzrost w stosunku do I półrocza 2013 roku o około 50%. Spółka chce kontynuować dotychczasową tendencję – przy sprzyjających warunkach rynkowych – i liczy na kontraktację w całym 2014 roku na poziomie około 2000 lokali.
 • 2014-07-03
  Grupa ROBYG pełnoprawnym właścicielem ROBYG BUSINESS CENTER
  Grupa ROBYG sfinalizowała wykup 49% udziałów w ROBYG BUSINESS CENTER (RBC) od Wildetio LTD. Tym samym Grupa ROBYG została pełnoprawnym właścicielem projektu. Dotychczas Grupa ROBYG posiadała 51% udziałów w Wilanów Office Center Sp. z o.o.
 • 2014-06-30
  Grupa ROBYG: nowy etap Lawendowych Wzgórz w sprzedaży
  Grupa ROBYG wprowadza do sprzedaży kolejny etap w gdańskiej inwestycji Lawendowe Wzgórza. W ramach 12 etapu osiedla powstanie 130 nowych lokali. Grupa ROBYG systematycznie uzupełnia portfolio dostępnych lokali w celu jak najlepszego dostosowania oferty do potrzeb klientów oraz zachowania ciągłości działalności deweloperskiej.
 • 2014-06-26
  ROBYG zaprasza na plenerowe kino letnie do Wilanowa
  Już w najbliższy weekend – w dniach 27 i 29 czerwca – wszyscy kinomani i amatorzy seansów „pod chmurką” będą mogli spotkać się podczas wyjątkowego pokazu plenerowego, który firma ROBYG zorganizuje na terenie Osiedla Królewskiego na Wilanowie. Wydarzenie jest już kolejną edycją przeglądu filmowego ROMANTIC FILM REVIEW, które w tym roku odbędzie się pod hasłem „Romantycznie, ale niebanalnie. W plenerze, ale przed ekranem!”. W przeglądzie wyświetlone zostaną dwie doskonałe europejskie produkcje, które z pewnością wprawią w doskonały nastrój wszystkich obecnych podczas przeglądu gości, zapewniając dużo fantastycznych emocji i doznań!
 • 2014-06-25
  Grupa ROBYG: kolejne pozwolenie na budowę w Wilanowie
  Grupa ROBYG uzyskała pozwolenie na budowę V etapu inwestycji Osiedle Królewskie w warszawskim Wilanowie. Pozwolenie obejmuje lokale mieszkalne i usługowe wraz z infrastrukturą. W ramach V etapu powstanie łącznie 90 lokali. Planowane rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w trzecim kwartale 2014 roku. Obecnie dostępne w sprzedaży są mieszkania i lokale usługowe w ramach sześciu etapów inwestycji. Spółka realizuje projekt zgodnie z przyjętym harmonogramem.
 • 2014-06-25
  Wieczór z ROBYG na Lawendowych Wzgórzach
  Już jutro – 26 czerwca – wszyscy kinomani i amatorzy seansów „pod chmurką” będą mogli spotkać się podczas wyjątkowego pokazu plenerowego, który ROBYG zorganizuje na terenie osiedla Lawendowe Wzgórza w Gdańsku. Wieczorowi z ROBYG, oprócz projekcji filmu „Dorwać Gringo”, towarzyszyć będzie także premiera nowego etapu osiedla. Wszyscy zainteresowani zakupem mieszkania na Lawendowych Wzgórzach będą mogli skorzystać z wyjątkowych ofert cenowych dostępnych w Biurze Sprzedaży ROBYG.
 • 2014-06-13
  Grupa ROBYG: przedterminowy wykup kolejnej części obligacji serii G
  W związku z wysokim tempem sprzedaży projektu Słoneczna Morena, Grupa ROBYG podjęła decyzję o przedterminowym wykupie kolejnej części zabezpieczonych obligacji serii G. Wykup 70.000 sztuk obligacji – o wartości 7 mln zł – wynika z zamiaru uwolnienia hipoteki ustanowionej na nieruchomości projektu Słoneczna Morena w Gdańsku, gdzie uruchomione zostaną dalsze etapy osiedla. Obligacje zostały wyemitowane i przydzielone w dniu 15 stycznia 2013 roku, a ostateczny termin ich wykupu przypadał na 15 stycznia 2016 roku. Zgodnie z obecnym harmonogramem wykupu obligacji, dniem ustalenia prawa do świadczeń będzie 7 lipca 2014 roku, natomiast wypłaty świadczeń – 15 lipca 2014.
 • 2014-06-12
  Grupa ROBYG kupuje działkę na warszawskim Żoliborzu
  Grupy ROBYG podpisała umowę nabycia działki o powierzchni niemal 5,5 tys. mkw. w warszawskiej dzielnicy Żoliborz. Łączna cena netto za nieruchomość wynosi około 10 mln zł. Nowo zakupiony teren umożliwi wybudowanie około 160 lokali w tej dzielnicy. Będzie to kolejna – po City Apartments – inwestycja Grupy ROBYG na Żoliborzu.
 • 2014-06-03
  GA ROBYG: zwycięstwo drużyny ze Słonecznej Moreny
  Wyjątkowy turniej piłki nożnej był główną atrakcją sobotniego Dnia Otwartego w ROBYG. Rozgrywki mieszkańców osiedli ROBYG oraz pracowników dewelopera zainaugurowały niedawno oddane do użytku boisko wielofunkcyjne na terenie osiedla Słonecznej Moreny. W finałowym starciu spotkała się reprezentacja Albatross Towers i drużyna Słoneczna Morena 4. O zwycięstwie zdecydowała jedna bramka! W trakcie Dnia Otwartego przewidziano również szereg innych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Osoby zainteresowane zakupem mieszkania mogły skorzystać z wyjątkowych promocji dostępnych wyłącznie ostatniego dnia maja. W Dniu Otwartym udział wziął Wiceprezydent Miasta Gdańska Andrzej Bojanowski oraz Radosław Michalski, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
 • 2014-06-03
  Grupa ROBYG: pozwolenie na użytkowanie Nowej Rezydencji Królowej Marysieńki
  Grupa ROBYG uzyskała pozwolenie na użytkowanie V – ostatniego – etapu w warszawskiej inwestycji Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki. Realizacja wilanowskiej inwestycji przebiegła zgodnie z założonym harmonogramem. Finalizując V etap inwestycji Grupa ROBYG ostatecznie zakończyła prace nad projektem Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki.
 • 2014-05-30
  Dzień otwarty ROBYG 31 maja w Gdańsku
  Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania w Gdańsku? Chcesz skorzystać z rządowego wsparcia „Mieszkanie dla Młodych” i nabyć własne M u solidnego dewelopera w promocyjnej cenie? Weź udział w nadchodzących dniach otwartych ROBYG i odwiedź 31 maja Osiedle Słoneczna Morena. Biuro sprzedaży przy ul. Piekarniczej 1 będzie otwarte dla odwiedzających w godzinach 10:00 – 16:00. Czekają tam na Ciebie wyjątkowe oferty: trzy pokoje w cenie dwóch oraz możliwość kupna w pierwszej kolejności mieszkania w nowym etapie Albatross Towers. Dodatkową zaletą dla mieszkańców i gości, którzy poszukują oryginalnego pomysłu na aranżację własnego M, będą profesjonalne i bezpłatne porady architektów wnętrz oraz doradców finansowych. Dzień Otwarty zainauguruje otwarcie boiska wielofunkcyjnego ufundowanego przez ROBYG dla mieszkańców Słonecznej Moreny. Podczas specjalnego meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami mieszkańców i pracownikami ROBYG swój udział zapowiedział Wiceprezydent Miasta Gdańska Andrzej Bojanowski oraz jako gość specjalny – znany piłkarz.
 • 2014-05-23
  ROBYG zaprasza mieszkańców do wspólnej zabawy w trakcie Dnia Otwartego!
  Mecz piłki nożnej, wspólne kibicowanie, świetna zabawa i rodzinna atmosfera już 31 maja zagoszczą na terenie osiedla Słoneczna Morena, zmieniając je w prawdziwą krainę rozrywki. ROBYG specjalnie dla mieszkańców wszystkich gdańskich inwestycji – Lawendowych Wzgórz, Słonecznej Moreny i Albatross Towers organizuje LIGĘ ROBYG – wydarzenie integrujące mieszkańców i pracowników ROBYG. W trakcie pikniku będzie można zdobyć wiele atrakcyjnych nagród. Przed rozpoczęciem rozgrywek nastąpi oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego ufundowanego przez ROBYG dla mieszkańców Słonecznej Moreny. Wspólne grillowanie oraz gry i zabawy dla najmłodszych przy asyście profesjonalnych animatorów i Boba Budowniczego zapewnią rozrywkę wszystkim uczestnikom wydarzenia.
 • 2014-05-22
  Poznaj ofertę ROBYG podczas majowych dni otwartych!
  Funkcjonalnie zaprojektowana zabudowa, wysoki standard wykończenia oraz estetyczny design. Poznaj warszawskie osiedla ROBYG podczas majowych dni otwartych! Odwiedź nas w dniach 24- 25 maja i wybierz mieszkanie swoich marzeń w promocyjnej cenie już od 199 tysięcy złotych. Tereny inwestycji ROBYG na Bemowie, Żoliborzu oraz Wilanowie specjalnie dla Ciebie zmienią się w centra rodzinnej rozrywki. Biura sprzedaży będą do dyspozycji odwiedzających w godzinach 10.00 – 15.00.
 • 2014-05-15
  Grupa ROBYG: przychody w I kwartale 2014 wyniosły 158 mln zł.
  Grupa ROBYG osiągnęła w I kwartale 2014 roku przychody w wysokości 158 mln zł (wliczając przychody z projektów joint venture). W tym okresie spółka zakontraktowała 576 lokali (z uwzględnieniem rezygnacji), utrzymując tym samym pozycje lidera wśród polskich deweloperów giełdowych. Zysk księgowy netto Grupy wyniósł 10 mln zł, natomiast ekonomiczny zysk netto sięgnął 28 mln zł. Dodatkowo Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w dniu 7 maja 2014 r. podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy w wysokości 0,08 zł na akcję.
 • 2014-05-13
  Grupa ROBYG wprowadza do sprzedaży nowe etapy w Warszawie
  Grupa ROBYG w dniach 10-11 maja – podczas Dni Otwartych – wprowadziła do sprzedaży nowe etapy w warszawskich inwestycjach: Osiedle Park Królewski, Osiedle Kameralne i Young City, które już w pierwszych dniach cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Na rynek trafiły: 1 i 2 etap Osiedla Park Królewski – w ramach których powstanie ok. 230 lokali, następny etap Osiedla Kameralnego – gdzie powstanie ok. 160 lokali oraz 5 i 6 etap Young City – w których powstanie ok. 250 lokali.
 • 2014-05-09
  Już 10 i 11 maja dni otwarte ROBYG w stolicy!
  Szukasz nowego mieszkania w Warszawie? Chcesz zakupić pierwsze własne M i skorzystać z rządowej dopłaty MdM? Jeżeli odpowiedź na te pytania brzmi TAK, to koniecznie musisz odwiedzić osiedla ROBYG w trakcie nadchodzących dni otwartych! W ten weekend – 10 i 11 maja – będzie można przyjrzeć się inwestycjom ROBYG z bliska. Konsultanci będą czekali na odwiedzających w biurach sprzedaży na Bemowie, Żoliborzu oraz w Wilanowie w godzinach 10.00-15.00.
 • 2014-05-08
  ROBYG SA wypłaci 20,97 mln zł dywidendy
  Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ROBYG SA w dniu 7 maja podjęło decyzję o wypłacie dywidendy w wysokości 8 groszy na akcję. Łączna wartość dywidendy wyniesie 20,97 mln zł i stanowi około 30% zysku ekonomicznego netto spółki.
 • 2014-04-04
  Grupa ROBYG: Kontraktacja w I kwartale prawie dwukrotnie większa niż przed rokiem
  Grupa ROBYG w I kwartale 2014 roku zakontraktowała rekordową liczbę 576 lokali netto w Warszawie i Gdańsku, co oznacza wzrost w stosunku do I kwartału 2013 roku o ponad 90%. Tym samym, w ciągu dwóch lat Grupa ROBYG zakontraktowała około 3500 lokali z uwzględnieniem rezygnacji. Spółka chce kontynuować tendencję z 2013 roku i prowadzi działania mające na celu utrzymanie kontraktacji w kolejnych kwartałach na poziomie z I kwartału 2014. Ponadto w listopadzie 2013 roku ROBYG przyjął plan inwestycyjny na następne 3 lata, który zakłada przeznaczenie do 150 mln zł na zakup nieruchomości pod kolejne inwestycje w Warszawie.
 • 2014-04-01
  Grupa ROBYG nagrodzona w rankingu „Giełdowa Spółka Roku 2013”
  Grupa ROBYG zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej rankingu w tegorocznej edycji rankingu „Giełdowa Spółka Roku” organizowanym przez redakcję Pulsu Biznesu we współpracy z TNS Polska. Po raz pierwszy w historii rankingu spółka z branży deweloperskiej znalazła się w pierwszej trójce zestawienia. Grupa ROBYG otrzymała także 1 miejsce w kategoriach: „Kompetencje Zarządu” oraz „Sukces w 2013 roku”.
 • 2014-03-20
  Grupa ROBYG w 2013 roku osiągnęła przychody w wysokości 485,9 mln zł
  Grupa ROBYG osiągnęła w 2013 roku przychody w wysokości 485,9 mln zł, czyli o ponad 20% więcej w porównaniu do 2012 roku. W tym okresie ROBYG zakontraktował 1731 lokali – czyli o ponad 55% więcej niż w całym 2012 roku – co dało spółce pozycję lidera wśród polskich deweloperów giełdowych. Ekonomiczny zysk netto sięgnął 71,2 mln zł i wzrósł o ponad 6%. Z wypracowanego zysku za rok 2013 Zarząd rekomenduje akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 8 groszy na akcję, co stanowi około 30% zysku ekonomicznego netto spółki.
 • 2014-03-06
  Planujesz zakup mieszkania? Przyjdź na dni otwarte do ROBYG 8 i 9 marca!
  Jeżeli szukasz mieszkania w stolicy, przyjdź 8 lub 9 marca w godzinach 10.00 – 15.00 na dni otwarte ROBYG i poznaj szeroką ofertę dewelopera w Warszawie. Nowoczesne apartamentowce z widokiem na zielony Żoliborz? A może skąpane w zieleni Osiedle Królewskie na Wilanowie? Do wyboru masz także uwodzące wysokim standardem wykończenia Osiedle Kameralne czy doskonale skomunikowane z centrum miasta Young City na Bemowie. Wyśnione mieszkanie jest bliżej niż myślisz!
 • 2014-02-28
  ROBYG dokonał przydziału obligacji serii K2
  W dniu 28 lutego 2014 ROBYG dokonał – w ramach emisji prywatnej – przydziału obligacji niezabezpieczonych serii K2 o wartości 15 mln zł. Spółka zamierza wprowadzić obligacje do obrotu w alternatywnym systemie obrotu CATALYST. Ponadto w lutym deweloper przydzielił obligacje niezabezpieczone serii K1 o wartości 45 mln zł – popyt w ramach subskrypcji prywatnej ponad dwukrotnie przewyższył liczbę oferowanych obligacji.
 • 2014-02-27
  ROBYG dokonał przydziału obligacji serii K1 na kwotę 45 mln zł
  W dniu 25 lutego 2014 spółka dokonała – w ramach emisji prywatnej – przydziału obligacji niezabezpieczonych serii K1 o wartości 45 mln zł. Popyt w ramach subskrypcji prywatnej ponad dwukrotnie przewyższył liczbę oferowanych obligacji. Spółka zamierza wprowadzić zaoferowane obligacje do obrotu w alternatywnym systemie obrotu CATALYST.
 • 2014-02-10
  ROBYG: pozwolenie na budowę w Gdańsku
  Grupa ROBYG uzyskała pozwolenie na budowę III etapu inwestycji Albatross Towers w Gdańsku. Pozwolenie obejmuje lokale mieszkalne wraz z infrastrukturą. W ramach tego etapu inwestycji powstanie 177 lokali, a rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest jeszcze w pierwszym kwartale 2014. Mieszkania z tego etapu inwestycji są już dostępne w sprzedaży.
 • 2014-02-06
  Warsztaty MDM w ROBYG
  Planujesz zakup własnego mieszkania? Pragniesz skorzystać z rządowego programu dofinansowania „Mieszkanie dla Młodych”, ale nie znasz wszystkich szczegółów programu? Jeśli tak, to odwiedź biura sprzedaży ROBYG na Jasieniu, Morenie oraz Przymorzu w dniu 8 lutego w godz. 11:00-14:00. Zespół ekspertów ROBYG bezpłatnie wyjaśni Ci wszystkie założenia oraz kryteria programu MDM, sprawdzi Twoje możliwości kredytowe, a także pomoże wybrać najlepszą ofertę.
 • 2014-01-30
  Dni otwarte ROBYG w Warszawie
  Funkcjonalnie zaprojektowana infrastruktura, wysoki standard wykończenia oraz estetyczny design. Poznaj warszawskie osiedla ROBYG podczas lutowych dni otwartych i kup mieszkanie w ramach rządowego dofinansowania „Mieszkanie dla Młodych”! Odwiedź nas w dniach 1 – 2 lutego i skorzystaj z promocyjnych cen dostępnych w naszej ofercie. Będziemy czekać w biurach sprzedaży na Bemowie, Żoliborzu oraz w Wilanowie w godzinach 10.00 – 16.00.
 • 2014-01-27
  ROBYG kolejne pozwolenia na budowę w Warszawie
  Grupa ROBYG uzyskała pozwolenie na budowę III i IV etapu inwestycji Osiedle Królewskie w warszawskim Wilanowie. Pozwolenie obejmuje lokale mieszkalne i użytkowe wraz z infrastrukturą. W ramach III etapu powstanie 99 lokali, natomiast w IV etapie 76. Planowane rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi do Q2 2014. Ponadto w listopadzie 2013 roku spółka otrzymała pozwolenie na budowę II etapu tej inwestycji, w ramach którego powstanie 135 lokali. Mieszkania i lokale użytkowe z tych etapów inwestycji są już dostępne w sprzedaży.
 • 2014-01-09
  ROBYG: rekord kontraktacji w 2013 roku
  Grupa ROBYG w całym 2013 roku zakontraktowała rekordową w historii spółki liczbę 1731 lokali netto w Warszawie i Gdańsku. Liczba zakontraktowanych lokali wzrosła wobec 2012 roku o ponad 55%, zbliżając się tym samym do liczby 4000 zakontraktowanych lokali w ciągu 3 lat. Spółka chce kontynuować tę tendencję w 2014 roku. Ponadto w listopadzie 2013 roku ROBYG przyjął plan inwestycyjny na następne 3 lata, który zakłada przeznaczenie do 150 mln zł na zakup nieruchomości pod kolejne inwestycje w Warszawie.